SEANSE

SEANSE DOSTOSOWANE SĄ ODPOWIEDNIO DO GRUP WIEKOWYCH.

 

– przedszkolaki -NOWOŚĆ-

Odważna gwiazdka, która nie bała się niczego wyruszyła w podróż po wszechświecie w poszukiwaniu swojej rodziny planet, aby ogrzać je i chronić. Podczas podróży spotyka inne gwiazdy, poznaje je i odkrywa, że gwiazdy mogą łączyć się tworząc klastry (grupy) i galaktyki. Ostatecznie Gwiazdka znajdzie swoją rodzinę planet, a każda z nich zostanie przedstawiona w łatwy sposób dla odbiorców wraz z podstawowymi informacjami na temat Układu Słonecznego.

– klasy 1-3NOWOŚĆ-

Film opowiada o budowie ludzkiego ciała, o jego funkcjach. Pokazuje zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem podstawowych zasad higieny oraz zachęca do jej przestrzegania.

– klasy 4-8 –NOWOŚĆ-

Wspólnie z młodzieżą zastanowimy się i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego sądzimy, że większość materii we wszechświecie jest dla nas niewidzialna?” Odwieźmy Europejskie Centrum Fizyki Cząstek gdzie w prosty sposób poznamy zasadę działania akceleratora cząstek tak zwanego wielkiego zderzacza hadronów. Film jest dostosowany dla tej grupy wiekowej i jest w nim wiele ciekawych efektów specjalnych.

PRZEDSZKOLE NOWOŚĆ

W tym wspaniałym pokazie małe dzieci poznają fascynujący świat astronomii w zabawny, prosty i bardzo humorystyczny sposób, wraz z głównym bohaterem Platonem, małym krecikiem. Animowane postacie i atrakcyjne tło tego pokazu będzie trzymać dzieci w niegasnącym zachwycie.

Główny bohater Platon jest zafascynowany światłem, które  przenika przez wejście do jego nory. Czasami świeci, a czasami nie. Dlaczego tak jest? Nasz młody bohater jest zdeterminowany, aby się tego dowiedzieć. Co tam jest na zewnątrz? Pewnego dnia wraz z profesorem Sokratesem i przyjaciółmi udaje się na zewnątrz i odkrywa dzień i noc, słońce i księżyc oraz gwiazdy! Z krecikiem i jego przyjaciółmi, dzieci nauczą się poznawać, odkrywać i doświadczać mając przy tym wiele zabawy z Platonem odkrywcą, który mieszka wraz z rodzicami głęboko pod ziemią. Razem z Platonem i jego przyjaciółmi oraz profesorem Sokratesem odbędziemy niezapomnianą podróż obfitującą w wiele przygód.

KLASY OD 1 DO 3 NOWOŚĆ

Odważna gwiazdka, która nie bała się niczego wyruszyła w podróż po wszechświecie w poszukiwaniu swojej rodziny planet, aby ogrzać je i chronić. Podczas podróży spotyka inne gwiazdy, poznaje je i odkrywa, że gwiazdy mogą łączyć się tworząc klastry (grupy) i galaktyki. Ostatecznie Gwiazdka znajdzie swoją rodzinę planet, a każda z nich zostanie przedstawiona w łatwy sposób dla odbiorców wraz z podstawowymi informacjami na temat Układu Słonecznego.

KLASY OD 4 DO 6 NOWOŚĆ

Wyobraź sobie, że Ziemia była miejscem w którym kiedyś mieszkałeś, ale nie możesz ponownie jej odwiedzić. Co opowiedziałbyś o niej swoim wnukom? W niedalekiej przyszłości dziadek wraz ze swoimi wnuczętami zamieszkują księżyc. Wspólnie oglądają zaćmienie słońca z perspektywy księżyca, a dziadek opowiada swoim wnukom o świecie którego nie było dane im doświadczyć. Rozmowa prowadzi do ukazania różnic pomiędzy ich obecnym domem a ziemią miejscem w którym dziadek spędził większość swojego życia. Gdy oglądają cień księżyca który porusza się po ziemi dziadek opowiada historie o czasach prehistorycznych, dinozaurach,  upadku asteroidy, erupcji wulkanów oraz o ciekawych zjawiskach atmosferycznych jak gwałtowne burze z piorunami. Film ukazuje w sposób bardzo efektowny różnice pomiędzy ziemią  a księżycem, dając widzom całe mnóstwo efektów specjalnych dzięki którym czują się jak pasażerowie ekstremalnej kolejki w wesołym miasteczku.

 

Grupa 1 dzieci w wieku od 3 do 5 lat przedszkole –

naszych najmłodszych widzów zabierzemy w odległy świat gwiazd poznamy między innymi zagadnienia takie jak wielki wóz, za pomocą wyobraźni zwiedzimy księżyc i sprawdzimy w jakie zabawy możemy bawić się w przestrzeni kosmicznej. Pokaz angażuje dzieci do aktywnego uczestnictwa w czasie trwania seansu.

Seans trwa 26 minut.

Grupa 2 dzieci w wieku od 6 do 12 szkoła podstawowa –

wycieczka po całym układzie słonecznym. Dowiemy się miedzy innymi jakie wielkości mają planety, jakie panują tam temperatury, czym charakteryzują się poszczególne planety. Dowiemy się które planety należą do skalistych karłów a które to gazowe olbrzymy.

Grupa 3 – młodzież w wieku od 13 do 19 –

W trakcie oglądania filmu widzowie zgłębią historię astronomii , dowiedzą się czym było nocne niebo dla starożytnych cywilizacji, a co wiemy o nim dzisiaj. Poznają historię powstania pierwszego teleskopu. W trakcie barwnej i inspirującej podróży poznają wszystkie planety naszego układu słonecznego po czym opuszczają nasz „dom” by udać się do miejsc narodzin i cmentarzyska gwiazd  i jeszcze dalej po za Drogę Mleczną do niewyobrażalnego ogromu niezliczonych galaktyk.

Seans trwa 34 minuty.

Reklama